مشاوره قرارداد ، مشاوره تدوین قرارداد ِ، مشاوره حقوقی قراردادها ، مشاوره اجرای قرارداد ، مشاوره تغییرات قرارداد شرکت مشاوره قراردادی ، حسین نوریان ، حسام الدین رنجبر

کارشناسان گروه مشاوره کرانه دانش از سابقه بیش از بیست ساله در ارایه خدمات مشاوره ای در حوزه های مختلف مدیریتی و قراردادی برخوردار هستند و در اثر این تجربه چالش های سازمانی در حوزه مدیریت قراردادها را به خوبی شناخته اند و در اثر این آگاهی، شیوه مشاوره ای خود را به گونه ای تنظیم نموده اند که با برخورداری از آن اطمینان کافرمایان در رابطه با این موضوع بسیار مهم تامین گردد.

همراهی در تمام مسیر تدوین و مدیریت یک قرارداد:

یکی از عارضه های موجود آن است که تدوین قرارداد بدون برخوداری از اطلاعات پایه ای کافی انجام می شود و در این حالت محتوای قرارداد دربردارنده تمامی الزامات و نیازمندی ها نخواهد بود. طبیعتا اشکالات قرارداد معمولا در زمان تدوین آن اشکار نمی شود و زمانی آنها را در می بابیم که طرفین به اختلاف رسیده باشند و آن موقع متوجه می شویم که قرارداد نمی تواند از منافع ما حفاظت کند و پایه مناسبی برای رفع اختلاف باشد. برای غلبه بر این چالش، گروه مشاوران کرانه دانش با برخورداری از تیم زبده ای از کارشناسان حقوقی و فنی و مدیریتی از ابتدای مذاکرات قراردادی تا تدوین و اجرای آن و سپس اجرا، مدیریت تغییرات، داوری و اختتام قرارداد در کنار کارفرمایان محترم خواهد بود.

توجه به تحلیل موثر ذی نفعان:

شیوه گروه مشاوران کرانه دانش آن است که قبل از تدوین قرارداد با یک الگوی روش مند علمی تمامی انتظارات و نیازمندی های طرفیت و نیز سایر ذی نفعان قرارداد را جمع آوری و تحلیل می کند. نتایج این تحلیل به کارفرمای محترم تقدیم می شود و اطلاعات آن در تدوین یک قرارداد جامع و دقیق بسیار موثر است. تحلیل ذی اثران یکی از متدهای بسیار به روز و کارامد در تحلیل و تدوین قرارداد است که برای اولین بار در ایران توسط گروه مشاوران کرانه دانش مورد استفاده قرار گرفته است.

توجه به آنالیز ریسک قراردادی:

چالش دیگر موجود آن است که قراردادها معمولا بر اساس اطلاعات وضعیت موجود تدوین می شوند در حالی که در حین اجرای قرارداد ممکن است اتفاقاتی بیفتد و عدم قطعیت هایی به وجود بیاید که در هنگام تدوین قرارداد پیش بینی نمی شده است! این دگرگونی که حتا ممکن است بنیادهای اولیه زمان تدوین را تغییر داده باشد می توانند منابع بالقوه ایجاد اختلافات قراردادی و از دست دادن منافع مرتبط با آن باشد. از اینرو در شیوه تحلیلی گروه مشاوران کرانه دانش که برای اولین بار در ایران به کار گرفته شده است، وضعیت محیطی و ریسک ها و عدم قطعیت های آن قبل از تدوین قرارداد مشخص و تحلیل می شوند و مفاد قرارداد مانند شروط هاردشیپ و مانند آن بر اساس آن اطلاعات تدوین می گردند.

تدوین روش و فرمت های مرتبط با مدیریت تغییرات و ادعا و شکایات

در اجرای فنی بسیاری از قراردادها مانند قراردادهای ساخت و EPC و مانند آن، زمانی یکی از طرفین می توانند با استناد به بندهای پیش بینی شده درخواست تغییر قرارداد یا استفاده از فرصت های آن برای تعدیل درخواست بررسی نمایند که اطلاعات کافی نشان دهنده عملکرد، شرایط و تغییرات اجرا فراهم شده باشد. از این رو گروه مشاوران کرانه دانش با تلفیق دو دانش حقوقی مدیریت قراردادها و مدیریت پروژه، فرمت های لازم برای جمع آوری و تحلیل اطلاعات هنگام اجرای قرارداد را نیز به کارفرمایان تقدیم می نمایند.

فراهم آوری قراردادهای متناسب با وضعیت کسب و کار امروزی

گروه مشاوران کرانه دانش با بکارگیری تیم تحقیق و توسعه فعال حقوقی و مدیریتی  و با بررسی وضعیت کنونی فضای کسب و کار و چالش های آنِ، انواع قراردادهای جدید متناسب با نیازمندی های امروزین بنگاه های اقتصادی را فراهم آورده است که قراردادهایی مانند سرمایه گذاری شتاب دهنده ها، وستینگ سهام، عدم رقابت ، عدم اقشای اطلاعات و مانند آن از این جمله اند

 

بهره گیری از الگوهای مرجع بهینه کاوی شده:

گروه مشاوران کرانه دانش به منظور ارایه خدمات با کیفیت در تدوین و مدیریت قراردادها، الگوهای جهانی آزموده شده را در طی چند سال فعالیت تحقیق و توسعه بهینه کاوی کرده است که الگوهایی مانند روش APQC در مدیریت قراردادها و همچنین راهنماهای DIFIC در تدوین قراردادها از آن جمله اند. تلفیق فرایند مدیریت پروژه و مدیریت قراردادها برای ایجاد یک نظام یکپارچه در سازمان نیز از ابتکارات این گروه مشاوره به شمار می رود.

 

جهت دریافت کاتالوگ مشاوره مدیریت و تدوین قراردادها بر روی لینک زیر کلیک نمایید

مشاوره مدیریت و تدوین قراردادها

 

استفاده از مطالب فوق تنها با اخذ تاییده کتبی مجاز است

جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا مشاوره قرارداد، با گروه مشاوران کرانه دانش تماس حاصل نمایید